Tytuł


Dziób w dziób - Mała Akademia Teatralna - ICTF

Dziób w dziób - Mała Akademia Teatralna - ICTF

Dziób w dziob, czyli wznieść się ponad podziały. Podziały społeczne z którymi musimy mierzyć się każdego dnia żyjąc we współczesnym społeczeństwie, którym często rządzi mowa nienawiści i dyskryminacja społeczna.

Jak oceniamy ludzi? Ile czasu zajmuje nam ocenienie kogoś? Czy musimy zawsze udowodnić swoją wartość? Czy nie jesteśmy dobrzy tacy jacy jesteśmy? Ile zaryzykujemy aby się wpasować i dołączyć do bandy? Na te pytania stara się odpowiedzieć spektakl zrealizowany przez Małą Akademię Teatralną.

„Dziób w dziób” to współczesny dramat, oparty na tradycji bajce zwierzęcej, ukazujący podziały społeczne i szkodliwe działanie stereotypów, którymi kierujemy się w życiu.
Opowieść rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi i ich chęcią dominacji na podwórku, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków i wróblem poszukującym swojej wspólnoty.

Dramat został nagrodzony w 24 konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Mała Akademia Teatralna – to teatr działający przy Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdański od 2014 roku.
Zrzesza młodzież chcącą rozwijać się i realizować teatralnie.
Realizuje warsztaty, produkcje teatralne, spektakle plenerowe oraz happeningi artystyczne.

Prowadzący:
Sylwia Dąbrowska
Sławomir Kochanek

Polecamy:


„Piosenki Z Drugiej Ręki” to zupełnie nowa, zaskakująca pomysłem trasa koncertowa, podczas której…

Polska Noc Kabaretowa 2019 - Humor świata