Tytuł


Kino hiszpańskie w Teatrze na Plaży: Petra

Kino hiszpańskie w Teatrze na Plaży: Petra

Rodzaje biletów


16.00 PLN

Wybierz termin

Kino Studyjne w Teatrze na Plaży zaprasza zimową porą na spotkanie z kinem hiszpańskim. W programie cztery doskonałe tytuły: „Ból i Blask” – najnowszy film Pedro Almodovara z Antonio Banderasem w roli głównej, za którą został nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową. „Wszyscy wiedzą” w reżyserii dwukrotnego laureata Oskara Asghara Farhadiego, z mistrzowskim duetem aktorskim Penelopą Cruz i Javierem Bardemem. „Yuli”, reż. Icíar Bollaín – ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej oraz prezentowana na festiwalu w Cannes „Petra”, wytrawnego i cenionego twórcy slow cinema Jaimego Rosalesa.

Petra | reż. Jaime Rosales | czas trwania: 107 min

Nowy film Jaime Rosalesa, hiszpańskiego mistrza slow cinema z wybitną rolą Bárbary Lennie.

Grecka tragedia we współczesnych czasach.

Tytułowa bohaterka, Petra, nigdy nie poznała swego ojca, a jego tożsamość była przed nią ukrywana. Dopiero po śmierci matki dziewczyna postanawia uzupełnić tę lukę w swojej historii i wyrusza na poszukiwania. Gdy trafia do pracowni sławnego artysty, musi zmierzyć się nie tylko z potencjalną prawdą, lecz także ze skomplikowanymi relacjami rodzinnymi, które zastaje w jego domu. Na jaw wychodzą szokujące tajemnice… A im dłużej tam przebywa, tym bardziej sytuacja zaczyna przypominać typową grecką tragedię…
W roli głównej występuje gwiazda hiszpańskiego kina Bárbara Lennie („Skóra, w której żyję”, „Rodzina na sprzedaż”), która, poza „Petrą”, na ubiegłorocznym MFF w Cannes promowała także najnowszy obraz Asghara Farhadiego „Wszyscy wiedzą”, gdzie wystąpiła u boku Penélope Cruz i Javiera Bardema.